streda 6. júna 2007

Messori odhalil mená anti-kresťanských “lobby”Preložil Peter Frišo


Madrid, 22 február, 2007 V interview s talianskym denníkom “La Stampa,” žurnalista a spisovateľ a historik Vittorio Messori prednedávnom obžaloval Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) – OSN, slobodomurárske skupiny, prosodomitské organizácie, farmaceutické korporácie a silné ekologické organizácie ako anti-katolícke “lobby” ktoré “nenávidia kresťanstvo a cítia nostalgiu k pohanstvu.”

Messori povedal talianskym novinám: “Konanie týchto vplyvných nátlakových skupín nie je zamerané len proti manželstvu a rodine z perspektívy viery, ale proti akémukoľvek etickému a morálnemu záujmu Cirkvi.”


Poukázal na to, že WHO ako prvotný príklad “politickej korektnosti” je radikálnou liberálnou organizáciou, ktorá sa snaží presadzovať “antikoncepciu, umelé potraty, a prenatálne testy na elimináciu poškodených plodov.”


Iné skupiny presadzujú radikálny enviromentalizmus ktorý je napojený na pohanstvo a slobodomurárske organizácie, špeciálne v Latinskej Amerike, “ovplyvnenej Francúzmi a Španielmi, ktoré sú plné nenávisti proti katolíckej morálke.”

Tieto “lobby o ktorých sa zmieňuje pápež,” Messori dodáva, “zahŕňajú veľké sodomitské organizácie, mnohé z anglicky-hovoriaceho sveta. Ako všetky minority, sodomiti často medzi sebou bojujú vo svojich spoločenstvách, ale špeciálne v USA prekonávajú svoje spory skrze prakticky jednomyseľnú nenávisť k ‘pápeženeckej’ etike.”

Messori tiež pripomína vplyv “kolosálneho farmaceutického priemyslu” ktorý zarába milióny z predaja potratových piluliek, kondómov a iných liekov ktoré útočia proti cirkevnému morálnemu učeniu.


Kým Messori hovorí, že mnohé z týchto problémov konštituujú frontálny útok na Cirkev z vonku, tiež dodáva, že Cirkev trpí rovnakou mierou zvnútra. “Niekedy mám dojem, že pápež je generálom bez vojska”.

“Dnes sme svedkami určitého druhu skrytej schizmy medzi veriacimi, ktorí bez toho, že by to verejne demonštrovali,v súkromí neposlúchajú morálne normy Cirkvi. Sú ľudia ktorí, ak sa ich spýtate, povedia, že sú katolíci, že pravidelne chodia na omšu, ale nenasledujú príkazy v sexuálnej a rodinnej etike. Toto zahŕňa rôzne podoby od užívania antikoncepcie po akceptáciu rozvodov, spolužitie bez manželstva, sodomiu a dokonca tiež umelé potraty,” povedal Messori.